Masaüstü bilgisayar almak isteyen müşterilerimizin belki de en büyük sorunudur bu.. Toplama bilgisayar mı almalıyım yoksa belli bir markaya  mı yönelmeliyim?

Öncelikle Toplama bilgisayar nedir ? Nasıl avantajları ya da dezavantajları vardır? Bu konuya  açıklık getirelim;
Toplama bilgisayar telaffuz  edildiğinde insanda  olumsuz bir düşünce meydana getirse de aslında sıfır ve parça bazında garantiye sahip ürünlerden oluşan bilgisayardır. Yani toplama bilgisayarları siz oluşturabilir  ve ihtiyacınıza yönelik bilgisayara bütçeniz doğrultusunda  sahip olabilirsiniz..

Şöyle ki;

Marka bilgisayarlarda firmalar genellikle 4-5 model üründen birini seçmenizi sağlayacak kadar sizi özgür bırakır. Yani müzik arşivi yapacak biriyseniz  ve bu arşivi yapacak kadar büyük bir HDD ancak yüksek ekran kartlı bir modelde bulunuyorsa hiç oyun oynamayacak olmanıza rağmen mecburen o ürünü almak zorunda kalırsınız.  ANCAK;  Toplama bilgisayarlarda bunun seçimi tamamen size bağlıdır yani müzik arşivi yapacak ve oyun oynamayacaksanız  ekran kartı almak zorunda değilsiniz.. Bu almadığınız ekran kartı sonucunda ya paranız cebinize kalır ya da artan paranız ile daha yüksek kapasiteli bir hdd de kullanabilirsiniz ki bu da tam olarak ihtiyacınıza yönelik bilgisayar sahibi olmanız demektir.

Bir diğer durum marka bilgisayarlarda parça arızasında tamir durumunda yaşanmaktadır. En ufak bir sorunda bile kasa kapağını açtığınızda ürününüz garanti dışı kalır ancak toplama bilgisayarlar parça parça garantili olduğunda arızalanan parçanın yerine geçici bir parça bile takılıp ürün garantideyken bilgisayarınızdan uzak kalmamış olursunuz.

Kısaca özetlersek toplama bilgisayarlar sıfır , garantili parçalardan oluşan , kendi ihtiyacınıza göre oluşturabileceğiniz bilgisayarlardır.

Bu bağlamda bakıldığında marka bilgisayarların belki de en  büyük artısı firmaların sağladığı ödeme seçenekleri ve marka güvenirliğidir.

Bol teknolojili günler dileriz..