SOSYAL MEDYA UZMANI KİMDİR?

Sosyal Medya Uzmanı, kısıtlı veri ve argümanla kurum veya markanıza Sosyal Mecralarda maksimum fayda ve algı kazandıran kişidir. Sosyal Medya Uzmanlığı gün geçtikçe daha  popüler hale gelen önemli konulardan biridir. Dijital dünyada markaların konumlanması ve rekabet edebilmesi için aktif ve dinamik bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Bir sosyal medya uzmanın görevi tam da bu noktada başlar.

Sosyal Medya Uzmanı oluşturacağı strateji ile önce markanızın konumlanmasını sağlar, daha sonra da edinilen bu konumun korunması ve yükseltilmesi için çaba gösterir. Dolayısıyla bu iş kolu bir grafik tasarımcısı değildir, web tasarımcısı değildir, yazılımcı hiç değildir.  kendine özgü tecrübe ve donanıma sahip, sosyal mecraların ince çizgilerini takip eden ve yöneten özel insanlardır.

Sosyal Medya Konusunda Profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa hemen arayın

SOSYAL MEDYA NEDİR?

Bireylerin internet aracılığıyla bilişim teknolojilerini kullanarak birbirleriyle etkileşim sağlayan araç, hizmet ve sanal uygulamaların toplamını temsil etmektedir. Kişilerin iletişim amaçlı kullanmasına aracılık ettiği gibi yerel, ulusal ve evrensel gelişmeleri de takip etmesine imkân sağlamaktadır.  Bu tür oluşumlar sosyal medyayı meydana getirmektedir. Sosyal ağlar, bloglar, anlık mesajlaşma programları, chat siteleri, bilgi amaçlı kurulan internet siteleri gibi farklı alanlardan oluşur. Kullanıcılar bu ağlar sayesinde gerçek bilgiye erişebilmektedirler.

sosyal medya uzmanı

sosyal medya uzmanı