Burhaniye Web Tasarım

burhaniye Web Tasarım
SEO (Search Engine Optimization) 

Burhaniye Web Tasarım – Teknik Terimi İngilizce kelimelerin baş harflerinden oluşan SEO nun türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu dur.  Bir  web siteniz vardır ve bu web siteniz arama motorlarının oluşturduğu kriterlere göre üst sıralarda çıkmak için  kullanıcı dostu olacak şekilde düzenlenmesi işlemidir.

Web Sayfam aranınca ilk sayfada çıkmıyor?


Öncelikle şunu kesin belirtmem gerekir ki  HEMEN İLK SIRADA ÇIKAMAZSINIZ! özellikle yeni bir site yaptırdıysanız, ne zaman ilk sayfada çıkarım (hatta ilk sırada çıkarım) sorusu çok anlamsız bir soru.  Sadece Google ın sayfanızı indexleme işlemi 2 haftayı bulabiliyor.. Başka Sayfalardan size atılan linklerin Google dizininde görülme işlemi 3 hafta (Belli zaman aralıklarıyla sitenizi inceleyip dizine kaydediyor). Google dan gelecek yer bildiriminin süresi 30 gün.  Ve her şey bir yana ilk büyük sıçrama alan adınızı yenilediğiniz ilk yıl. Google ilk o zaman sizin kalıcı olabileceğinize inanıp sizi yükseltemeye başlıyor. Bu  süreci hızlanıdrmak isteyip hilekar yöntemleri denerseniz ve Google sizi yakalarsa kara listeye alıyor ve arama sonuçlarında bir daha hiç çıkamıyorsunuz. Bununla birlikte ancak Seo dostu bir sayfa tasarımı yapıldığında Google da emin adımlarla üst sıralara tırmanıyorsunuz.. Tırmanma işleminizin devam etmesi için de Google uygun şekilde yenilenmesi gerekmekte.  Ben seo yaptırdım başlarda ilk sıralardaydı şimdi neden düştü sorusunun yanıtı : Google algoritmasını sürekli güncelliyor. Dolayısıyla tekrar bir seo yaptırmanız ve sitenizin yeni güncellemeye göre elden geçirilmesi gerekebilir. Örneğin En son büyük  güncelleme  Nisan ayında geldi ve birçok web sayfası bu güncellemeden etkilendi.

 

Teknik anlamda Seo;  Keywordslerin Web Sitenize göre optimize edilerek arama sonuçlarında üst sıralarda görülmesi işlemiyken pratikte kullanıcıların Cep telefonundan ya da bilgisayarından Google da ” Ayvalık ta su tesisatçısı” “Burhaniye’de nerede yemek yenir” “Edremit’0te  nerede kalınır” gibi soruların sonuçlarında en üste çıkarma işlemidir.

Piyasada bunun farkında olan,  dolandırıcı değil de gerçek anlamda profesyonel destek veren firmalar belirli kelimelerde  aylık seo hizmetine  1500 tl -2000 tl istedikleri ve hatırı sayılır bir müşteri portföyleri olduğu düşünüldüğünde nasıl bir sektör olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Web sayfanızın ilk sırada çıkması işlemi istenmesi  kolay ancak teknik olarak  uygulaması zor ve zaman isteyen işlemdir.

Burhaniye Web Tasarım
 Not: Bir dahaki sayıda teknik anlamda Seo nedir  nasıl yapılır? yazıyla devam edeceğiz..

Buarada Biz mi Seo konusunda nasılız?
Google da
“Ayvalık Bilgisayar”  – Esc Bilisim – İlk Sıra
“Ayvalık Güvenlik Kamerası” -Esc Bilisim-  İlk Sıra
“Ayvalık Web tasarım” – Esc Bilisim – İlk Sıra
“Magazin Dergisi” – Ayvalık Magazin  (Türkiye Genelinde ilk sıra)
“Magazin Televizyonu” – Ayvalık Magazin  ( Türkiye Genelinde ilk sıra)
“Ayvalık Cafe” – Acelya Cafe -ilk sıra
“Ayvalık Perde” – Buğra Perde – İlk Sıra
“Ayvalık Tadilat” – Nehir Tadilat – İlk Sıra
“Ayvalık Fotoğrafçı”- Mustafa Kasırga -İlk Sıra
“Cunda Yat Gezisi” – Medusa Tur – İlk Sıra

.
.
…  Diger web sayfalarımız icin web sitemizi ziyarte edebilirsiniz..